top of page

Basistek, Bilgi Teknoloji Gruplarının Daha Verimli Çalışmasına Odaklandı


 

Hem Türkiye'de hem yakın coğrafyada kurumsal firmalara IT yönetimi ve izleme konularında danışmanlık hizmeti sunan Basistek, önem derecesigittikçe artmakta olan bilgi güvenliğine dikkat çekiyor. Basistek Yönetici Ortaklarından Barış Baykan "Hedefimiz bilgi teknoloji gruplarının daha verimli çalışmasını sağlamak. Daha düzgün, verimli ve sonuç odaklı çalıştıracak programlarını sunuyoruz" dedi.


Barış Baykan, şu bilgileri verdi: "Yardım masalarına açılan kayıtlardaki en önemli problem, çağrıyı açan kişinin doğru kategoriyi seçmemesinden kaynaklanıyor. Problemi çözecek kişinin bulunmasının zaman alması da boşuna vakit kaybedilmesine sebep oluyor. Hatta çoğu zaman çağrının kapatılarak tekrar açılması bile gerekebiliyor. İşte tam bu noktada Basistek, HPE Smart Analytics ile kullanıcıların farklı alanlar seçmesine gerek kalmadan sadece problemlerini girmelerini yeterli kılacak bir çözüm üretiyor.Türkçe desteği de bulunan sistem, açıklamayı aynen bir insan gibi yorumlayarak kime aktarması gerektiğini buluyor ve çağrıyı doğru kişiye yönlendiriyor. Böylelikle yanlış sınıflandırılan ve bu nedenle yanlış yönlendirilen kayıtlar nedeniyle oluşan zaman kaybının en aza indirgenmesi sağlanıyor, kayıtların çözüm süresi kısaltılıyor."


Karşınızdaki ile diyalog kuran akıllı bilgisayarların, hata yaptıkça kendini geliştiren bir bilgisayar niteliğinde olduğunun altını çizen Baykan, hedefin IT süreçlerini düzenlemek, dolayısıyla bilgi teknoloji gruplarının daha verimli çalışmasını sağlamak olduğunu vurguladı. Bilişim teknolojilerinde çalışan gruba yönelik bir kitleye hitap ettiklerini anlatan Baykan, holdinglerin kendi içlerindeki süreçleri hızlandırarak daha düzgün çalışmasını sağlamayı amaçladıklarını ifade etti.


Hedef, 2 buçuk milyon dolarlık danışmanlık ve lisans geliri

Barış Baykan, Nesma Holding ile 2012 yılında işbirliğine imza atarak çok uluslu projelerle sürdürülebilir büyüme hedefine yönelik ciddi adımlar atmaya devam ettikleri bilgisini verdi. Baykan, "Nesma Holding, Suudi Arabistan'ın en büyük holdinglerinden birisi. Bilişim teknolojileri sektöründe yapacağı bütün yatırımları Basistek üzerinden yapmayı planlıyor. Bunun haricinde Türkiye'deki Negmar Holding, İstanbul Lines Gemi İşletmeciliği, Avrupa Göz Hastaneleri gibi birçok dalda faaliyet gösteriyor. IT tarafında da Basistek ile ilerliyor. Özellikle bizim servis ürünlerimizin Suudi Arabistan'da pazarlanması ile ilgili çalışmalara başladık. Bu doğrultuda 2 buçuk milyon dolar danışmanlık ve lisans geliri elde etmeyi planlıyoruz. Rakamı arttırmak için çevre pazarlara da açılmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.


 Comments


bottom of page