top of page

Basistek'ten Suudi Arabistan Çıkartması


 


Türkiye'nin BT ve iş servisleri yönetimi alanındaki en büyük firmalarından olan Basistek, küresel yatırımcıların Suudi Arabistan'a verdiği stratejik önemi görerek pazar payını büyütebilmek için yeni atılımlar yapıyor.

 

Nesma Holding ile 2012 yılında iş birliğine imza atarak çok uluslu projelerle sürdürülebilir büyüme hedefine yönelik ciddi adımlar atan Basistek, Huawei firmasında Kıdemli BT Çözümleri Müdürü olarak çalışan Majdi Nada ile anlaştı. Suudi Arabistan Riyad ofisinde Presales ve İş Geliştirme Müdürü olarak ağustos ayı itibariyle göreve başlayan Majdi Nada Basistek'in hizmet ve çözümlerini NT&T (Nesma&Telecom&Technology) bünyesindeki yöneticiler ile beraber beraber pazarlayacak.


Kurum ve kuruluşlara hız, verimlilik ve rekabet avantajı sağlayacak teknolojiler sunacak olan Basistek, servis ve ürünlerinin Suudi Arabistan'da pazarlanması ile ilgili ortalama 2i5 milyon dolar danışmanlık ve lisans geliri elde etmeyi amaçlıyor. Satılan projeler yine Türkiye'den sağlanan konusunda uzman kaynaklar ile gerçekletirilerek kalitenin yükseltilmesi hedeflenirken, Türkiye'nin Bilgi Teknolojilerindeki pazar payının da dünya çapında arttırılması planlıyor.


 Comments


bottom of page